Okna plastikowe, jak każde inne wymagają konserwacji. To wiąże się między innymi z regularną wymianą uszczelek. Wszystko po to, aby z pomieszczeń nie uciekało ciepło. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu produktów. Ważne jednak, aby były one prawidłowo dobrane. Wybierając uszczelki , należy zwrócić uwagę m.in. na to, czy są wodoodporne, odporne na ogień oraz czy nie przepuszczają powietrza.

Właściwości uszczelek do okien plastikowych


Wybierając uszczelki do okien plastikowych, kierować trzeba się przede wszystkim zapewnieniem komfortu i bezpieczeństwa domownikom. Dlatego dobra uszczelka musi być odporna na ogień i działanie rozmaitych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr i promienie słoneczne. Ważne jest także, aby pomagały w ochronie przed hałasem z zewnątrz. Uszczelki do okien muszą być także wytrzymałe. Okna bowiem są często otwierane i zamykane. Co jednak najważniejsze, dobre produkty muszą skutecznie zabezpieczać pomieszczenie przed utratą ciepła.

Rodzaje uszczelek do okien plastikowych


Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne rodzaje uszczelek do okien PCV. Pierwszym rodzajem jest uszczelka oporowa. Cechuje się skuteczną ochroną przed utratą ciepła, hałasem oraz wilgocią. Drugiem rodzajem jest uszczelka przyszybowa do okna PCV. Sprzedawana zawsze w kompletach po 2 sztuki – zarówno do wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony okna.

Materiał wykonania uszczelek do okien plastikowych


Uszczelki do okien PCV produkowane są z różnych materiałów. Aby dokonać właściwego wyboru, należy znać właściwości materiału, z którego są wykonane. Przykładem takiego materiału jest polichlorek winylu. Dzięki temu, że jest to materiał ulegający modyfikacjom, możliwe jest jego wszechstronne zastosowanie. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Uszczelki wykonane z tego materiału odporne są na działanie olejów i tłuszczy. Innym często wykorzystywanym materiałem jest termoplastyczny elastomer. Uszczelki z niego wykonane odporne są na promieniowanie słoneczne, lakiery i farby. Ich zaletą jest utrzymanie właściwości uszczelniających przez wiele lat. Uszczelki wykonywane są także z silikonu. Cechuje je wysoka odporność na temperatury. Utrzymują właściwości uszczelniające od -40 do 80 stopni. Są elastyczne i trwałe. Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o uszczelkach z terpolimeru, które posiadają wysokie właściwości uszczelniające. Odporne są na promieniowanie UV oraz wilgoć.

Jak zatem widać, wybór uszczelek do okien plastikowych jest bardzo szeroki. Ważne, aby wybrane produkty cechowała wysoka jakość. To najlepsza gwarancja na skuteczne i trwałe uszczelnienie okien.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function blossom_shop_is_btif_activated() in /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-content/themes/blossom-ecommerce/functions.php:1447 Stack trace: #0 /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): blossom_shop_instagram('') #1 /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #2 /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-content/themes/blossom-shop/footer.php(25): do_action('blossom_shop_be...') #4 /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-includes/template.php(790): require_once('/home/nprofi13/...') #5 /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-includes/template.php(725): load_template('/home/nprofi13/...', true, Array) #6 /home/nprofi13/domains/ in /home/nprofi13/domains/tygodnikfotograficzny.pl/public_html/wp-content/themes/blossom-ecommerce/functions.php on line 1447