Kierowcy coraz chętniej decydują się na ubezpieczenie swojego samochodu na wyjazd wakacyjny, chcąc zapewnić sobie bezpieczny i bezstresowy urlo

Ubezpieczenie samochodu na wakacje nie jest konieczne, ale za to niezwykle przydatne. Jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem (nie tylko na wyjazd) jest ubezpieczenie OC. Warto jednak pamiętać, że OC chroni przede wszystkim poszkodowanych w wypadku lub kolizji z udziałem naszego auta oraz zapewnia nam, jako sprawcy, bezpieczeństwo finansowe. OC nie chroni jednak naszego pojazdu. Aby lepiej zadbać o nasze auto i własny komfort podróżowania, warto dowiedzieć się, co oferuje ubezpieczenie Autocasco oraz dobrze dobrany wariant assistance.

Co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd?


Podczas wyjazdu własnym samochodem, czy to w Polsce czy za granicą, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy może przydarzyć się wypadek, awaria, kradzież czy zatrzaśnięcie auta. Ubezpieczenie samochodu na wyjazd jest więc warte uwagi, ponieważ:

zabezpieczy kierowcę przed konsekwencjami finansowymi kolizji z innymi samochodami lub zwierzętami,
zabezpieczy kierowcę, gdy auto zostanie skradzione,
uchroni kierowcę od strat finansowych w momencie, gdy auto zostanie zniszczone przez powódź, akt wandalizmu czy też pożar.
Jak widać, takie ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę sprawia, że podróżuje się spokojniej oraz bezpieczniej.

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu assistance


Kierowcy, którzy przygotowują się do nieco dłuższego wyjazdu samochodowego, powinni zdecydować się również na zakupienie rozszerzonego ubezpieczenia assistance. W ten sposób otrzymają następującą ochronę:

  • holowanie w przypadku wypadków komunikacyjnych i awarii samochodów,
  • pokrycie kosztów w razie ewentualnego przebywania w szpitalu,
  • pokrycie kosztów dojazdu do miejsca docelowego w przypadku unieruchomienia lub kradzieży auta
  • telefoniczną pomoc ze strony profesjonalnego tłumacza,
  • zwrot kosztów za 3 noclegi w hotelu wszystkich podróżujących samochodem.
  • Z pewnością warto połączyć wszystkie wyżej wspomniane ubezpieczenia, aby mieć pewność, że podczas wyjazdu samochodowego zapewniamy sobie najlepszą możliwą ochronę.

Ubezpieczenie samochodu – wiele korzyści dla kierowców aut


Nie da się ukryć, że ubezpieczenie samochodu jest jedną z najważniejszych kwestii organizacyjnych przed wyjazdem na urlop. Warto jednak najpierw zapoznać się z kompleksową ofertą. Ubezpieczyciele oferują często atrakcyjne pakiety, dzięki czemu można dopasować zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb. Mając komplet ubezpieczeń, możemy w pełni cieszyć się wyjazdem i nie martwić się o to, że w razie wypadku komunikacyjnego czy awarii pozostaniemy bez pomocy.